III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI CHÓRALNEJ „O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY”

III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI CHÓRALNEJ  „O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY”

Kolejnym punktem na mapie jubileuszowych podróży Serduszek było Wilno. Wyprawa na Litwę łączyła w sobie zarówno wymiar duchowy – pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej jak i konkursowe zmagania podczas III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej „ O złotą wstęgę Solczy”.  W wyjątkowo rodzinnej atmosferze, w gronie naszych rodziców i przyjaciół, wzięliśmy udział w Eucharystii w kaplicy cudownego obrazu, podczas której zaśpiewaliśmy nasze ulubione maryjne pieśni. Kilkugodzinny spacer z panią przewodnik pozwolił nam poznać historię miasta i odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Kolejnego dnia uczestniczyliśmy w festiwalowych przesłuchaniach. W naszej grupie wiekowej zaśpiewało 6 chórów z Polski, Litwy i Białorusi. Szczególnym wydarzeniem festiwalu był wspólny śpiew 26 chórów uczestniczących w konkursowych zmaganiach. Z ogromną radością i dumą przyjęliśmy werdykt międzynarodowego jury, które przyznało nam nagrodę – „Srebrną wstęgę Solczy”. To wielki sukces i nagroda za ogrom pracy, jaki włożyliśmy w ciągu minionego roku w rozwój naszych talentów. Oprócz dyplomu, pamiątkowej statuetki, zdobyliśmy nagrodę finansowa w wysokości 1500 litów. Radość zwycięstwa uwieńczyła wspólna biesiada blisko pięciuset uczestników festiwalu.

Drugi dzień festiwalu to czas koncertów towarzyszących w pobliskich miejscowościach Wileńszczyzny. Nasz zespół zaśpiewał w Małych Solecznikach podczas niedzielnej Eucharystii, której przewodniczył nasz opiekun ks. Kamil Żyłczyński SChr. Festiwal zakończył się Eucharystią, w której uczestniczyły wszystkie chóry oraz mieszkańcy Ejszyszek, ubogaconej wyjątkowym chóralnym śpiewem i homilią ks. Kamila.